Konec dobrý všechno dobré - Cestování

Konec dobrý všechno dobré

Pijeme Eagle beer v Entebbe

Už na nádraží v Kigali se mi plní noční můra. Ze stolečku, kde zaměstnanec Trinity Coach kontroluje pasy a pouští do autobusu, zničehonic zmizel můj foťák. Všechny snímky za celou dovolenou samozřejmě v něm. Zmateně pobíhám, jestli nezahlídnu domnělého pachatele, v tom jde proti mně kovbojským krokem vědátor Sláva. Foťák má naštěstí na sobě, myslel si, že je jeho. Tato situace alespoň na chvíli zaráží mé střevní potíže.

Kampala

Kampala

Zřejmě tím, jak jsem vysílen, se další noční můra vrací na hranicích. Tentokrát mi mizí před zraky všech přítomných „migrantů“ taška plná darů z Konga a Rwandy. Málo jsem se soustředil na její hlídání při vydávání předposledního článku. Vím, že to je konec. Nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Mám chuť všechno rozmlátit. Mám už skoro slzy v očích z toho zoufalství, říkám si proč ***** já! (poznámka autora: vím, že všichni co mě znáte, víte proč zrovna já J) Z autobusu vybíhá mladík, ptá se co se děje. Vše mu vylíčím a začíná pátrání, do kterého se zapojují i celníci. Jeden z celníků zachází za stanici a úplně náhodou nachází tašku položenou tam, kam mají přístup jen oni – celníci. Všichni doslova děkujeme bohu a vyrážíme noční Ugandou do Kampaly.

Pijeme Eagle beer v Entebbe

Pijeme Eagel beer v Entebbe

Do Kampaly dorážíme již okolo čtvrté ranní a jako nejrozumnější variantu volíme Trinity kiosek. Je nám jedno, co s námi udělají 2 litry koly, které dehydratovaní okamžitě vypijeme. Po vysvitnutí slunce se vydáváme na doporučená místa od lidí z couchsurfingu a nakupujeme nejrůznější dárky. Spokojení se okolo páté odpolední vydáváme do konečné zastávky Entebbe, kde chceme popít pár Eaglů a vidět hvězdy při nočním koupání ve Viktoriině jezeře. To se daří okolo 23:00 hodiny večerní, kdy v pokročilém stádiu opilosti bereme boda boda a s pocitem svobody, větrem ve vlasech, petkou přelitého piva v jedné a poslední slivovicí ve druhé ruce ujíždíme poslední kilometry v Africe.  Po koupání jedeme stopem na letiště, kde všechen personál sleduje Ligu Mistrů a nadšeně tleskají každému gólu Barcelony.

Naše cesta končí klidným letem do Berlína. Zde již 25 dnů věrně a nestřeženě čeká má zelená fabie. Nasedáme a jedeme 400Km do Prahy, kde si konečně v Azýlku dáváme české pivo a vlastně všechno české .-).

na letišti v Berlíně

na letišti v Berlíně

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>